Przedstawiciele miasta bronią się, że to mieszkańcy Jeleniej Góry zgłaszają swoje pomysły, które spełniają szereg wymogów, w tym ten podstawowy dotyczący ogólnodostępności. Jednak co do tego warunku także można mieć pewne wątpliwości, bo czy przyszkolne place zabaw i boiska zamykane na noc, panele fotowoltaiczne na dachu zespołu szkół, czy sprzęt strażacki są rzeczywiście ogólnodostępne?
Wydaje się, że przyszedł czas na skorygowanie podejścia do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, aby obywatelski nie był tylko z nazwy.
Wczoraj (5.10.) ruszyło głosowanie w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Tym razem miasto musiało przeznaczyć na ten cel 2 mln 800 tys. zł. Każdy mieszkaniec Jeleniej Góry może poprzeć realizację 3 zadań (wszystkich poddanych pod głosowanie jest 29), po jednym z każdej kategorii. Przypomnijmy, wzorem lat ubiegłych zadania podzielone zostały na trzy kategorie: projekty twarde (inwestycyjne), miękkie (społeczne) oraz zielone (ekologiczne). Głosowanie odbywa się za pośrednictwem platformy jbo.jeleniagora.pl do 12 października do godziny 14:00.
Napisz komentarz
Komentarze